Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma zirkonyum implant

Dişleri günlük fırçalama ile yeterli temizlenmediğini biliyoruz. Yüzeysel yapılan temizlik yumuşak bakteri plaklarını ve diş üzerindeki çay kahve lekelerini temizleyebilir. Ancak oluşan diş taşlarına veya dişlerin yapısından kaynaklanan renklenmeleri gideremez. Diş rengini açmak için diş beyazlatma işlemi uygulanması gerekir. Dişlere zarar vermeden kalıcı temizlik ve beyazlık sağlayan diş beyazlatma sistemi başarıyla uygulanan bir diş hekimliği estetik diş tedavisidir.

Light Emitting Diode (LED) sistemi dişler mevcut renklerinden daha beyaz ve estetik bir görünüme gelebilmektedir. Hekim koltuğunda yaklaşık 1 saat içerisinde hasta beyaz dişlerini. kavuşabilmek nedir Amerika’da yapılan Clinique bilimsel araştırmalarda hidrojen peroksit ile yapılan diş beyazlatma işleminin güvenli olduğu ispatlanmıştır. uygulanan ilaç Diş minesine ve yapılmış kaplama ve olgulara zarar vermez. eski restorasyonların rengi aynı kalır. Bu nedenle yeni yapılacak diş kaplaması ve dolgusu gibi işlemler var ise beyazlatma işleminden sonra uygulanması önerilir.

diş beyazlatma önce sonra
diş beyazlatma önce sonra

Diş Beyazlatma Ağrı Yapar mı?

Diş beyazlatma işleminin ağrı yapıp yapmayacağı ile ilgili çok soru alıyoruz. güvenli bir uygulama olan diş beyazlatma sistemi Bilgili ve tecrübeli Hekim tarafından uygulandığında kolay kolay Ağrı yapmaz.  Mine üzerindeki kırık veya çatlaklar bazen sızlama ya neden olabilir. ekim yapacağı klinik değerlendirme ile bu tür bir sorun olacağını ön görebilir. Bu bölgeler içi ilacın dozunu azaltmak, süreyi azaltmak veya bu dişlere farklı tedaviler önermek mümkündür.

Diş Beyazlatma Aşamaları

İlk randevuda dişin mevcut rengi tespit edilir. Renk değişimi bakımından hekim tarafından değerlendirilir ve hedeflenen renk tespit edilir. Klinik olarak hedeflenen beyaz renge ulaşmak Mümkünse ekim bunun yaklaşık kaç ve ne kadar bir maliyet ile olabileceği hakkında hastaya bilgi verir. dişlerin genel değerlendirilmesi yapılır kırık çürük çatlak gibi dişler varsa bunlar için önlem alınır ve tedaviler gerçekleştirilir. Dişler üzerindeki diş taşları temizlenir.

İkinci aşamada diş etleri izole edilir. Diş beyazlatma ilacı dişler üzerine sürüldüğünde diş eti, diş ve yanak ile temas etmemelidir. Bu nedenle diş eti üzerine sıvı bir izolasyon malzemesi sıkılır ve ışık verilerek donması sağlanır. Diş ile diş eti birleşme alanında bir bariyer olarak diş beyazlatma ilacı uygulandığı süre boyunca bu bariyer ilacın diş etine temasını engeller.

Diş üzerine ilaç sürüldükten sonra 10-30 dakika arası iki veya 3 defa uygulanır. Diş yapısı rengi, diş eti çekilmesi olup olmadığı, diğer restorasyonların durumu, süre için ve tekrarlar için belirleyicidir.

İşlem tamamlandığında jel temizlenir ve diş eti bariyeri uzaklaştırılır. Ağız su ile çalkalanır. İlk hafta içerisinde dişlerde ara sıra sızlama benzeri his olabilir. Bu durum ile ilgili diş hekiminize bilgi verdiğinizde önlemleri sizin ihtiyacınıza göre uygulayacaktır.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş beyazlatma önce sonra örnek
Diş beyazlatma önce sonra örnek

Ekonomik olarak işlem maliyetleri özellikle estetik amaçlı diş tedavilerinde erteleme nedeni olabiliyor. Fiyatların ucuz olmadığı bir gerçek var karşımızda. Diş beyazlatma fiyatını daha ucuz nasıl bulurum, en ucuz diş beyazlatma nerede nasıl yapılıyor araştırmaları insanları diş beyazlatma kalemi, veya evde uygulanacak diş beyazlatma jelleri gibi yöntemlere yönlendirir. Bu işlemlerden verimli sonuç alana rastlamadım. Ben kendi kendime diş beyazlatma yaptım ve sonuç çok iyi diyen arkadaşlar aşağıda yorum bölümüne ne şekilde bir yol izlediklerini yazarlarsa diğer okuyucular için de faydalı olacak bilgiler edinmiş olacağız.

Diş temizliği ve sonrasında klinikte hekimin yapacağı diş beyazlatma 1500-2500 TL gibidir.

Eczaneden alarak kendi kendinize uygulayacağınız diş beyazlatma ilaçları çok düşük konsantrasyonlu malzemelerdir. Diş rengi değişmediği gibi ilacın çoğunu da yutmak durumunda kalırsınız. Oysa diş hekimi kliniğinde dişleriniz için hazırlanana sizin dişlerinize özel plak diş beyazlatma malzemesinin diş yüzeyi ile maksimum temasını sağlar ve en iyi sonucun alınmasına neden olur. Konsantrasyon olarak daha yüksek olması nedeni ile de diş beyazlatma ücreti eczaneden aldıklarınıza göre iki üç kat daha fazla olacaktır. Buna bir de diş ölçünüzün alınması ve size özel diş beyazlatma plağı hazırlanma ücretini de eklediğinizde diş beyazlatma fiyatı yine istediğiniz kadar ucuz bir fiyat ile yapılamamış olacaktır.

Diş beyazlatma ücreti ne kadar? Diş temizliği ve sonrasında klinikte hekimin yapacağı diş beyazlatma 1500-2500 TL gibidir. Buna ek olarak evde diş beyazlatma plağı ile desteklenecek tam paket diş beyazlatma fiyatı da 2000 TL ile 3000 Tl arasında olmaktadır. Malzemelerin € ile Türkiye ye gelmesi diş beyazlatma fiyatlarını da dövize bağlı kılmaktadır. Ancak yine de Türkiye diş beyazlatma fiyatı, Almanya diş beyazlatma fiyatının yarısı kadardır.

Diş beyalzatma işleminin detayları ve örnek diş beyazlatma resimleri için www.dislerinibeyazlat.com sitesine göz atabilirsiniz. Diş beyazlatma konusunda yıllardır başarılı çalışmalar imza atmış Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dislerinibeyazlat.com sitesinde diş beyalzaltma işlemi önce sonra resimleri, diş beyalzatma bilinmeyenleri, diş beyazlatma ile ilgili yanlış bilinenler gibi güncel bilgiler vermiş.