Eski Diş Kaplamalarının Ne Zaman Değiştirilmesi Gerekir?

Eski diş kaplamalarının ne zaman değiştirilmesi gerektiği ve bu değişimin nasıl gerçekleştirildiği konularına değinelim:

Eski diş kaplamalarının değiştirilmesi gereken birkaç durum vardır:

1. Estetik Nedenler: Eski diş kaplamaları zamanla renk değiştirebilir veya dişlerle uyum sağlamada sorun yaşayabilir. Eğer diş kaplamalarınızın rengi size uygun gelmiyorsa veya doğal dişlerinizle uyumlu bir görünüm sağlamıyorsa, estetik nedenlerle değiştirilmesi düşünülebilir.

cerec yapımı

CEREC İLE DİŞ YAPIMI

Dijital Diş Hekimliği ve 3D Tarayıcıların Getirdiği Avantajlar” konulu yazı

Dijital diş hekimliği, geleneksel yöntemlere kıyasla birçok avantaj sunan yenilikçi bir yaklaşımdır. 3D tarayıcılar, diş hekimlerine ve hastalara bir dizi fayda sağlar. İşte dijital diş hekimliği ve 3D tarayıcıların getirdiği avantajlardan bazıları:

1. Hızlı ve Doğru Ölçüm: 3D tarayıcılar, dişlerin ve ağız yapısının hassas bir şekilde taranmasını sağlar. Geleneksel alginat ölçüm yöntemlerine kıyasla daha hızlı ve daha doğru sonuçlar elde edilir. Bu, tedavi sürecinin hızlanmasına ve daha verimli bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur.

Diş Kaplama Fiyatları

Bu yazıda 2021 diş kaplama fiyatları hakkında bilgiler verelim. Diş estetiği için yapılan zirkonyum diş kaplama, laminate diş kaplama ve porselen diş kaplama fiyatı ne kadar bunlara bakalım. Estetik diş yapma fiyatları ne kadar, yapım süresi ne kadar, diş kaplama acıtır mı,kaplama diş çıkar mı gibi soruları da yanıtlayalım. Türkiye diş fiyatları ne kadar, İstanbul estetik diş merkezi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alalım.

Ön iki diş aralığı kapatma Lamina

Ön İki Dişin Ayrık Olması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Ön dişlerin estetiği çok önemli. Bazen yer darlığı nedeni ile dişler çapraşık olurken bazen de dişlerin aralıklı olduğunu görebiliyoruz. Ön iki diş arasının aralıklı olması da en sık karşılaşılan sorunlardan birisi. Diş estetiği için ön bölge son derece önemli. Gülme esnasında bu dişler arasındaki boşluk siyah boş alan olarak göze takılır. Toplumda her ne kadar şans kısmet getirir diyerek avutmaya çalışılsa da bu şekilde diş yapısı olanlar durumdan önemli derecede rahatsızlık duyarlar. Bunlardan birisi de benim. Evet benim de ön iki dişimin arası ayrık idi. Gülerken siyah delik gibi görünen diş yapımdan da hiç memnun değildim. Ne mi yaptım. Hemen anlatayım.

Eski Zirkonyum Kaplama Değişimi

Bütün Dişler İmplant Olur mu?

Her konuda olduğu gibi ağız bakımında da işin kolayına kaçmak istiyoruz. İmplant tedavisinin yaygınlaşması ve radyo televizyon internet gibi mecralarda sıkça anlatılması insanlarda dişlerimi her ne olursa olsun nasıl olsa implant tedavisi var implant yaptırırım düşüncesini aşılıyor. Neden bunu söylüyorum belim bakalım? Son aylarda bana hocam bütün dişlerimi çekip implant yapsak nasıl olur diye soran hasta sayısı artmaya başladı.

Diş beyazlatma önce sonra örnek

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma, diş yüzeyini çıkarmadan dişlerinizin doğal rengini aydınlatmanın çok etkili bir yolu olabilir. Daha güzel görünebilmek için tercih edilen diş beyazlatma işleri ile ilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgiler aldık. Diş beyazlatma nedir, neden yapılır, klinik ve ev tipi diş beyazlatma fiyatla ne kadar, beyazlatma zararlı mı sorularımızı yanıtladığı için sayın Kızılkaya ya teşekkür ediyoruz. İstanbul Küçükçekmce Diş kliniğinden veya www.drsertac.net sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Porselen diş

İstanbul Diş Estetiği Merkezi

Günümüzde artık diş estetiği denildiğinde sadece dişlerin üzerine porselen kaplama yapmak değil, dişleri sıralı hale getirmek, dişlerin rengini değiştirmek ve dijital gülüş tasarımı ile daha güzel bir gülümseme elde etmek akla geliyor. Porselen diş kaplama, zirkonyum diş kaplam, ortodonti tedavileri, diş beyazlatma gibi tedaviler var. Bu konu hakkında İstanbul diş estetiği merkezi uzman diş hekimlerinden bilgi aldık.
Diş Estetiği
Hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları değerlendirilerek kişiye en uygun gülümseme planı yapılabilmektedir.
Dijital gülüş tasarımı ile gerçekleştirdiğimiz bu tedaviler hem kısa süre içerisinde hem de son derece tatmin verici olarak uygulanabilmektedir. Yıllardır sadece porselen diş yapılarak elde edilen diş estetiği artık ortodonti tedavileri ile birlikte diş kaplamaların birlikte uygulanması sayesinde başarılı sonuçlar vermektedir. Devamı >>>

ortodonti tedavisinde telsiz ortodonti orthero invisalign

Ortodonti

Hem estetik, hem de fonksiyonel olarak kişiye fayda sağlayan bir tedavi olan ortodonti tedavisi; diş eğriliklerinin düzeltilmesi ile birlikte alt çene ve üst çene arasındaki uyumsuzlukların ortadan kaldırılması için çalışan bir diş hekimliği bölümüdür. Ortodontist bilinen ortodonti uzmanları tarafından uygulanan bu diş tedavileri her yaşta hastaya uygulanabilmektedir.