ORTHERO Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti Nedir?

Orthero ile telsiz şeffaf plak tedavisi fiyatı Ne Kadar?

Orthero ile şeffaf plak tedavisi son yılların adından çok bahsedilen bir uygulaması. Tel takmadan ortodonti olarak bilinen şeffaf plak uygulamasının nasıl işlev gördüğünü, kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya‘dan öğrendik.

Eğri dişlerin istenilen ideal sıralanışa gelebilmesi için klasik ortodonti tedavisinde kullanılan diş teli yerine ağza takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar kullanılmaya başlanmıştır. Bilgisayar teknolojilerinin diş hekimliğine girmesi ile birlikte önce Amerika ve Avrupa’da Daha sonra da Türkiye’de uygulanmaya başlayan bu yöntem günümüzde kendisini kanıtlamış bir tedavidir. Tel takmadan şeffaf plaklarla ortodonti işlemi artık bütün dünyada kabul gören ve gerek diş hekimlerinin gerek ortodonti uzmanlarının güvenle kullandığı bir ekmek olmuştur.

Orthero Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisinde kullanılan ince şeffaf plaklar.

Şeffaf plak ile telsiz ortodonti sayesinde diş üzerine sabit braketler uygulamadan dişler adım adım istenilen en uygun sıralanışa gelmektedir. Diş teli takılmasına gerek kalmadan şeffaf plak uygulanarak yapılan bu tedavide ağız içerisinde plakların fark edilmemesi ve yemek yemez sırasında çıkarılabilmesi çok önemli avantaj sağlamaktadır.

Şeffaf plakları bir gün içerisinde 20 ile 22 saat takmak dişlerin düzelmesi için yeterli olur tedavi ağrısız bir uygulamadır. 15 günde bir değiştirilir plaklar sayesinde dişler adım adım yer değiştirir ve istenilen pozisyona gelir.  toplu Görünmez diş teli olarak da bilinen şeffaf plaklar yemek yerken çıkarıldığı için diş fırçalama ve  diş temizliği bakımından da önemli bir avantaj sağlamaktadır

 Tedavinin uygulanmasında önce klinik değerlendirme yapılır ve ağız ölçüleri alınır. bilgisayar analizinde dişlerin ne kadar sürede kaç plak ile ideal pozisyona geleceği belirlenir. tedavi başlamadan önce dişlerin Bitmiş halini yazılım sayesinde görmek mümkün olmak. sistem en önemli avantajlarından bir tanesi de tedavi başlamadan Tedavinin bitim şeklini görmektir.

Neden şeffaf plaklar tercih ediliyor?

 Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen çok ince plaklar olması en önemli tercih sebepleri arasındadır. insanların diş teli takmak istememeleri şeffaf plak uygulamasına daha sıcak bakmalarına neden olur. tedavi sırasında ağrı sızı olmaz.

  1. Tedavi süresi diş teli ile yapılan tedavi ile aynıdır.
  2. Tedavinin başında bitim durumu görülebilir.
  3. Diş teli takılmış gibi peltek konuşmaya sebep olmaz.
  4. Plak kullanıldığında dişlerin temizlenmesi daha kolaydır.
  5. Tören, düğü, nişan gibi özel günlerde şeffaf plakları çıkarmak mümkündür

Orthero Fiyatları Ne Kadar?

Ortodonti tedavisinde kullanılan diş teli ile, şeffaf plaklarla yapılan uygulama sonuçları arasında önemli bir ücret farklılığı yoktur. Her iki tedavi yönteminde de işler istenilen sıralanışa geldikten sonra işlerin iç kısmına retainer denilen ince teller yapıştırılır. Bu sayede dişlerin eski yerlerine kayması engellenmiş olur. Diş teli fiyatları ile şeffaf plak fiyatları karşılaştırıldığında her iki ortodonti yöntemi arasında önemli bir fiyat farkı olmadığı görülür.

Şeffaf plaklarla ortodonti fiyatı birçok önemli avantaj sağlamasına rağmen diş teli ile ortodonti fiyatı seviyesindedir. Dişlerin ne kadar eğri olduğuna ve ne kadar sürede düzeleceğine bağlı olarak değişen şeffaf plak fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz işim sayfasında bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Genel bir fiyat bilgisi isteyenler için şeffaf plakla telsiz ortodonti yönteminin fiyatı diş teli fiyatı gibi 10 bin lira civarındadır.

İstanbul da ORTHERO ile şeffaf Plak Yapan Doktor Bulmak

Tıp bilimi sürekli ilerliyor ve gelişiyor.  diş hekimliği de Tıp branşları arasında en hızlı ilerleyen bölüm diyebiliriz. bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte şeffaf plakla telsiz ortodonti uygulamalarının yaygınlaşması Amerika’da başlayıp Avrupa’ya ve Türkiye’ye kadar gelmesi Yaklaşık 10 yıl gibi bir süre aldı.

 ilk uygulanmaya başladığında an beri sistemi takip ediyorum. Avrupa’da üretilen şeffaf plaklarla tedavi hem çok pahalı olmakta hem de uygulama süresi bakımından problemler yaşanmaktaydı. Günümüzde artık şeffaf plaklarla tedavi üretimi ülkemizde yapılmakta. İstanbul Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan Orthero firması dünyadaki benzerlerinden daha iyi bir noktaya gelmiştir. 

 hem Kısa bir süre içerisinde plakların hazırlanıp tedaviye başlanması hem de Tedavinin ara aşamalarında zaman kaybetmeden gerekli kontrollerin yapılabilmesi Bu bakımdan önemli avantajlar sağlamaktadır.  Türkiye’de şeffaf plak üretimi İstanbul’da üç firma tarafından gerçekleştirilir Bu bakımdan İstanbul Türkiye için şeffaf plak üretim merkezi durumundadır. İstanbul’da yaşayanlar tedaviye erişim bakımından da daha şanslı durumda. Diğer illerden ölçüler İstanbul’a ulaştırılacak tedavi planlamaların ve şeffaf plaklar üretilip kargoyla gönder ile bilinmektedir. İstanbul’dan şeffaf plak yaptırmak isteyenler için  0 549 347 43 47 numaralı telefondan randevu verebiliyoruz. 

DİŞ HEKİMİ SERTAÇ KIZILKAYA

Orthero tedavisi detaylarını bulabilirsiniz.