Estetik Kaplamalar Zirkonyum ve Lamine

Porselen diş

Güzel bir gülümseme insanın sosyal yaşamını etkiler. İş ve özel hayatında daha başarılı olması için katkı sağlar.Diş hekimleri günümüzde daha iyi bir gülümseme için çeşitli tedavi yöntemleri uygularlar, bu tedaviler içerisinde en çok adı geçen diş beyazlatma, lamina kaplama, metal içermeyen Zirkonyum diş kaplamalardır.

Diş beyazlatma doğal dişlerinizin üzerine uygulanan kimyasal ilaçlar sayesinde dişinizin ana renginin daha beyaz hale gelmesini sağlar. Diş Hekimi kontrolünde yapıldığı zaman hiçbir zararlı etkisi yoktur. Ofiste tek seansta ve sonrasında evde uygulayacağınız hekimin sizin diş kalıbınıza göre hazırladığı plaklar ile toplam tedavi 3 4 gün içerisinde tamamlanır. Beyaz dişler her insan için güzel bir gülümseme yaratır.

Laminate veneer kaplamalar genellikle dişler üzerinde şekil bozukluğu veya renk problemi olduğunda uygulanan ve dişin yüzeyine ölçü alınarak yapıştırılan sabit diş yüzey kaplamalardır. Diş üzerinde kırık çürük aşınma ve renk problemi var olduğunda Diş Hekimi uygun görüyor ise size lamina diş kaplaması önerebilir. Dişleri ayrık olan hastalar içinde bonding ile aralıklı diş kapatma uygun değilse lamina diş kaplamalar önerilebilir. Binaların yapımında dişlerin ön yüzünden çok az bir aşındırma yapılır. Bu malzemeler metal içermezler. Zirkonyum alt yapılı olabildikleri gibi cam seramik altyapılı estetik laminalar da vardır.

Zirkonyum Diş Kaplamalar:

Metal içermeyen diş kaplaması denildiğinde yüksek fiziksel dirençleri ve estetik özellikleri nedeniyle Zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir. Zirkonyum ısı iletkenliği dişe çok yakın ve fiziksel olarak çok dayanıklı bir materyaldir diş eti ile biyolojik olarak tam bir uyum sağlar özellikle alerji problemi olan kişiler için zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir. Günümüzde estetik amaçlı diş kaplamaları da en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Empress diş kaplamalarda estetik diş hekimliği için önemli bir tedevidir. Alt yapısında metal veya zirkonyum gibi bir güçlendirici malzeme bulunmaz. Cam destekli güçlendirilmiş porselen kullanılır.En büyük özelliği ışığı en iyi yansıtan kaplama malzemesi olmasıdır. Vücut ile biyolojik olarak tam uyumlu bir malzeme olan Empress diş kaplamalar hakkında bilgi almak için diş hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşebilirsiniz. Randevu için Tel 05493474347

Unutulmaması gereken size en uygun diş kaplaması için diş hekiminizin sizin diş pozisyonlarınız, çiğneme kuvvetleriniz ve ağzınızdaki mevcut dişlerinize göre vereceği karar olduğudur. En iyi Tedavinin size en uygun tedavi olduğunu unutmayın, ucuz bir işlem yaptırdığınızda sonuçları belki de parayla düzeltemeyeceğiniz kadar büyük sorunlar ortaya çıkarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir