Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma önce sonra örnek

Diş beyazlatma, diş yüzeyini çıkarmadan dişlerinizin doğal rengini aydınlatmanın çok etkili bir yolu olabilir. Daha güzel görünebilmek için tercih edilen diş beyazlatma işleri ile ilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgiler aldık. Diş beyazlatma nedir, neden yapılır, klinik ve ev tipi diş beyazlatma fiyatla ne kadar, beyazlatma zararlı mı sorularımızı yanıtladığı için sayın Kızılkaya ya teşekkür ediyoruz. İstanbul Küçükçekmece Diş kliniğinden veya www.drsertac.net sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dişlerimi neden beyazlatmalıyım?
Dişlerinizi beyazlatmanın birkaç nedeni vardır. Herkes farklıdır; ve saç ve ten rengimiz değiştiği gibi, dişlerimiz de öyle. Çok az sayıda insan parlak beyaz dişlere sahiptir ve yaşlandıkça dişlerimiz de renklenebilmektedir. Dişleriniz ayrıca yüzeyde çay, kahve, kırmızı şarap ve kırmızı üzüm gibi yiyecek ve içeceklerle lekelenebilir. Sigara içmek ayrıca dişleri de lekeleyebilir.

‘Matematik’ veya tartar da dişlerinizin rengini etkileyebilir. Bazı insanlar yüzeyde, bazı antibiyotiklerin veya lekeleri alan dişlerdeki küçük çatlakların neden olabileceği lekelere sahip olabilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Profesyonel beyazlatma en yaygın diş beyazlatma yöntemidir. Diş hekiminiz tedaviye uygun olup olmadığınızı size söyleyebilecek ve eğer varsa denetleyecektir. Öncelikle, ağzınıza tam olarak uyan özel yapım tepsiler oluşturmak için ağzınızı etkileyecektir. Daha sonra beyazlatıcı jeli bu tepsilerin içine yerleştirecek ve ağzınıza yerleştirecektir.

Üründeki ‘aktif bileşen’ genellikle hidrojen peroksit veya karbamid peroksit’tir. Etken madde parçalandığından, oksijen dişlerde emayeye girer ve diş rengi daha açık hale gelir.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Toplam tedavi genellikle 2 ile 4 hafta içinde yapılabilir. Öncelikle, iki veya üç ziyaret gerekir. Diş hekiminizin diş koruyucu yapması gerekecek ve ilk randevuda bunun için izlenim alacak. Diş ekibiniz tedaviye başladıktan sonra, tedaviye evde devam etmeniz gerekecektir. Bu, kullanılan ürüne bağlı olarak beyazlatma ürününü iki ile dört hafta boyunca, 30 dakika boyunca bir gece aşınmaya düzenli olarak uygulamak anlamına gelir.

diş beyazlatma önce sonra
diş beyazlatma önce sonra

Başka ne gibi prosedürler var?
Şimdi lazer beyazlatma veya ‘güç beyazlatma’ var. Bu işlem sırasında diş etlerini korumak için dişlerinize kauçuk bir baraj yerleştirilir ve dişlerinizi beyazlatan bir boya boyanır. Daha sonra kimyasal maddeyi etkinleştirmek için dişlere bir ışık ya da lazer parlıyor. Işık beyazlatıcı ürünün tepkimesini hızlandırır ve renk değişimine daha çabuk ulaşılabilir. Lazer beyazlamanın dişleri beş veya altı gölgeye kadar daha hafif hale getirdiği söylenir.

Klinikte Diş Beyazlatma
Tedaviye uygun olduğunuzdan emin olmak için diş hekiminizin dişlerinizi değerlendirmesi gerekecektir. Kabul edildikten sonra, bu prosedür genellikle yaklaşık bir saat sürer.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Masraflar uygulamadan uygulamaya ve bölgeden bölgeye değişecektir. Lazer veya diğer diş beyazlatmalar evde plakl beyazlatma işleminden daha pahalı olacaktır. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce maliyetin bir tahminini almanızı öneririz.

Beyazlatma Kalıcı mı?

Beyazlamanın etkilerinin üç yıla kadar süreceği düşünülüyor. Ancak, bu kişiden kişiye değişecektir. Sigara içiyorsanız veya dişlerinizi lekeleyebilecek ürünler yiyip içiyorsanız, etkinin daha uzun sürmesi olası değildir. Tedaviye başlamadan önce diş ekibinizden görüşlerini isteyin.

Yan etkileri nelerdir?
Bazı insanlar tedavi sırasında veya sonrasında dişlerinin soğuğa duyarlı hale geldiğini görebilir . Diğerleri diş etlerinde rahatsızlık hissedebilir, boğaz ağrısında boğaz veya beyaz lekeler olabilir. Bu semptomlar genellikle geçicidir ve tedavinin bitmesinden birkaç gün sonra kaybolmalıdır.

Bu yan etkilerden herhangi biri devam ederse, diş hekiminize gitmelisiniz.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Pek çok beyazlatıcı kit mevcuttur. Bunların ne kadar etkili olduğu, içerdikleri beyazlatıcı ajanın miktarına bağlıdır. Ev kitleri daha ucuzdur, ancak her zaman güvenlik açısından değerlendirilmez ve daha asidik olma eğilimindedir. Bu yüzden bu ürünlerin dişlerinize ve diş etlerinize zarar vermesi ihtimali var. Diş beyazlatma karmaşık bir işlem olduğundan, tedaviye başlamadan önce her zaman diş hekiminizle konuşmanızı öneririz.

Ev kitlerini kapsayan düzenlemeler ülkeden ülkeye değişmektedir. Avrupa’da satılan kitler yasal olarak% 0,1’den fazla peroksit içeremez ve bu etkili olmak için çok azdır. Daha güçlü peroksit kullanımına izin verilen diğer ülkelerde, ev beyazlaması daha yaygındır. Ancak internet üzerinden satılan bazı kitlerde hafif asitler ve aşındırıcılar bulunabilir.

Avrupa’da ve diğer bazı ülkelerde beyazlatma yalnızca yasal olarak diş hekimi tarafından yapılabilir. Bu yüzden güzellik uzmanları ve beyazlatma kulübelerinde diş beyazlatma yasaktır. Avrupa’da,% 0,1’den fazla peroksit içeren (veya karbamid peroksit içindeki eşdeğeri) ağartma malzemesinin bir diş hekimi dışında birisine veya doğrudan halka sunulması yasaktır. Bu düzenlemeler halkı korumak içindir. Beyazlatmayı yapan herhangi birinin uygun şekilde eğitilmiş olduğundan ve diş veya diş etlerine kalıcı hasar riski olmadan prosedürü uygulamak için doğru bilgi ve beceriye sahip olduğundan emin olurlar.

Beyazlatıcı Diş Macunları

Piyasada birkaç beyazlatıcı diş macunu var. Dişlerinizin doğal rengini etkilemese de, lekeleri çıkarmada etkili olabilirler. Bu nedenle, dişlerinizin genel görünümünü iyileştirebilirler. Beyazlatıcı diş macunları, dişleriniz profesyonel bir şekilde beyazlatıldıktan sonra da bu etkinin kalıcı olmasına yardımcı olabilir.

Kök dolgulu tek bir diş beyazlatılabilir mi?
Evet. Bazen ölü dişler kök dolgusu sonrasında renge bürünür. Diş kök tedavisi görmüşse, kanal (sinir içeren) yeniden açılabilir. Beyazlatma ürünü dişi beyazlatmak için içeriden uygulanır.

Diş beyazlatma ne zaman işe yaramayabilir?
Diş beyazlatma yalnızca mevcut diş renginizi aydınlatabilir. Ayrıca sadece doğal dişlerde çalışır. Takma dişler , kronlar ve kaplamalar gibi herhangi bir ‘sahte’ diş üzerinde çalışmaz .

Takma dişleriniz lekelenmiş veya renksiz olmuşsa diş ekibinizi ziyaret edin ve temizlenmelerini isteyin.

Dişlerimi beyazlattıktan sonra nasıl bakabilirim?
Dişlerinizi lekeleyebilecek yiyecek ve içecek miktarını azaltarak dişlerinizi beyaz tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın, sigarayı bırakmak da renk atmasını ve lekelenmeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Dişlerinize iyi bakmanız için aşağıdaki ipuçlarını öneririz:

  • Bir florür diş macunu ile en son bir şey gece ve gündüz en az bir kez dişlerinizi fırçalayın
  • Şekerli yiyecek ve içeceklerin ne sıklıkla bulunduğunu kesin.
  • Diş hekiminizi tavsiye ettikleri sıklıkta düzenli olarak ziyaret edin.