Zirkonyum Diş Fiyatları

İmplant diş fiyatı 2020

Günümüz modern diş hekimliğinde zirkonyum diş kaplamalar ile başarılı estetik diş kaplamalar uygulanmaktadır. En iyi estetik diş görüntüsü elde etmek için yüksek fiyatları olmasına rağmen zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir. Zirkonyum diş fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz bu yazıda, sadece tedavi ücretleri yok. Zirkonyum ile yapılan diş kaplamasının, porselen diş kaplamaya göre üstünlüklerini de Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’dan öğrendik. Genel olarak zirkonyum kaplama diş ve köprüsünün neden uygulanması gerektiğini anlayıp bilgi almaya devam edelim.

Doğru Bilgiler Nerede?

Nasrettin hocanın dediği gibi bana damdan düşmüş birisini getirin demek son derece akıllıca bir yaklaşım olabilir. Bu nedenle zirkonyum diş kaplama yaptıranlar ne düşünüyor önce ona göz atalım.Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinde bu diş kaplama ile ilgili bilgileri daha ayrıntılı olarak zirkonyum diş kaplama sayfasından okuyabilirsiniz. Zirkonyum kaplama ile ilgili video izleyebilirsiniz.

En iyi estetik görüntü elde etmek için yüksek fiyatları olmasına rağmen zirkonyum diş kaplamalar tercih edilir.

Porselen diş kaplama önce sonra Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
Porselen diş kaplama önce sonra

Diş Kaplama Fiyatları

Fiyat konusu belki de diş tedavisine başlamak için en önemli husus. Yapılacak işlemin niteliğine göre diş fiyatları değişiyor. Kaç diş için tedavi gerektiği, ne tür bir tedavi planı hazırlandığı toplam diş tedavisi fiyatını etkiliyor. Genellikle implant uygulaması gerektiren işlemler daha yüksek fiyatlar ile karşımıza çıkmakta. Diş kaplaması yaptıracaklar için ise kaplama fiyatları uygulama yapılacak diş sayısına göre belirleniyor.

Her bir diş için bir üye hesap edilerek uygulanmakta. Örnek verecek olursak bir dişi eksik olan kişi, ön ve arkadaki dişler ile birlikte toplamda 3 diş kaplaması yaptırıyor. Üç üye olarak hesaplanan diş fiyatı ödenmesi gerekiyor.

İki diş eksik olduğunda diş köprüsü için uygulanması gereken üye sayısı dört oluyor. Dört diş denildiğinde kaplama birim fiyatı ile dördü çarpmak gerekecek. Fiyat hesaplamasının diş kaplamalar için nasıl yapıldığını anladık.

Şimdi kullanılan malzemeye göre diş fiyatı hesaplamasına gelelim.

Aşağıda zirkonyum diş kaplama fiyatı ile ilgili bilgilere yer vereceğim.  Diş fiyatları yıllara göre değişim gösteriyor. Dövize fiyatı ile bağlantılı olarak genellikle de artıyor yıldan yıla. Bu nedenle belki bugün telaffuz edilecek rakam bir iki yıl sonra anlamsız olabiliyor.

Güncel Zirkonyum Diş Fiyatları

Fiyat ne kadar ucuz olur ise bizim için o kadar iyi olur ama fiyat ucuzlarken kaliteden de ödün vermemek gerekir. Konu diş tedavisi olduğunda bu daha belirgin bir hal almakta. Zirkonyum diş fiyatları farklı fiyatlar ile uygulanabiliyor.

Her klinik maliyeti ve klinikte bu işi yapan hekimin bilgi ve özeni değişik olabilmekte. Ancak genel bir fiyat aralığı merak edenler için 2021 ve 2022 yılı zirkonyum diş fiyatlarının 180-250 € arasında olduğunu  söylemek mümkün. Güncel zirkonyum diş fiyatları için www.drsertac.com/zirkonyum-dis sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Zirkonyum Diş 2019 Yılı Fiyatı

Kaplama diş örnekleri. Zirkonyum kalitesi
Kaplama diş çürür mü? Ucuz diş kaplama zararları

Döviz ile paralel fiyat artışı gösteren bu bilgisayar destekli üretim sistemi için vereceğim fiyatın güncel olabilmesi için size fiyatı döviz ile vermek istiyorum. Buraya zirkonyum diş fiyatı 1500 TL olarak yazarsam birkaç yıl sonra bu yazıyı okuyanlar için anlam ifade etmeyecek. Bu nedenle ücretleri döviz ile yazıyorum. İstanbul’da iyi bir hekim veya klinikte diş yaptırmak istediğinizde belki bir miktar daha fazla ücret ödersiniz. Ancak yapılan işlemde malzeme ve işçiliklerin kalitesi tedaviyi olumlu etkiler. Ortalama zirkonyum diş kaplama fiyatı 200 € civarında bir ücret ile yapılmaktadır.

İstanbul diş teknisyenleri sadece Türkiye için değil, Avrupa için de zirkonyum kaplama üretimi yapmaktadırlar. Fiyatların diğer ülkelere göre uygun olması nedeni ile üretimde Türkiyeyi tercih eden ülkeler başta Almanya, Fransa, Danimarka ve Hollanda dır.

Diş teknisyenlerinin yatırım maliyetleri ve kullandıkları sarf malzemeni döviz ile alındığını unutmamak gerekir. Uygulanan ücretler son derece uygun olması nedeni ile diğer ülkelerden İstanbul’a zirkonyum kaplama talebi gelmektedir. Diş hekimlerinin uygulama için harcadıkları emek, zaman ve onların yatırım maliyetleri ile birlikte ücret 1500 TL gibi rakamlarda seyretmektedir.

İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

Özel indirimli fiyatlar için Whats App ile bilgi alabilirsiniz.

 • Malzeme kalitesi
 • Teknisyen cihazları
 • Teknisyen bilgi beceri ve deneyimi
 • Alınan ölçünün kalitesi
 • Diş hazırlamadaki beceri
 • Dikkatli provalar
 • Steril koşullar

Estetik diş fiyatlarını etkileyen önemli unsurlar olarak dikkat çekmektedir. Daha ucuzu olsun dediğimizde bunlardan taviz verilmesi gerekir. Vazgeçilen her madde de yapılan diş kaplamasının ömrün ve estetik görünümünü olumsuz etkiler.

EN İYİ DİŞ KAPLAMA UZUN ÖMÜRLÜ VE SORUN ÇIKARMAYAN KAPLAMADIR BUNU İYİ BİR HEKİM MAHARETİ VE DİŞ TEKNİSYENİ İŞBİRLİĞİ İLE ELDE ETMEK MÜMKÜN.

“Zirkonyum Diş Fiyatları” için 3 yorum

 1. 4 adet üst sağda ve 4 adet üst solda toplam 8 adet zirkonyum diş yaptırmak istiyorum, metal üstü kaplama mevcut ve değiştirmek istiyorum, fiyat verebilirmisiniz,
  teşekkürler

  1. Merhaba geçmiş olsun. zirkonyum diş kaplamaların kullanım ömrü ve estetik özellikleri son derece başarılıdır. Fiyat bilgisi mail adresinize gönderilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir