İmplant

İmplant Diş

 İmplant

Diş çektirmek ve sonrasında hareket eden bir protez kullanmak zorunda kalmak her insanı rahatsız eder. İmplant diş tedavisi sayesinde yapılan tedavi  diş kaybından dolayı oluşan rahatsızlıkları giderecektir. Diş hekiminize sizin için uygun olan implant seçeneklerini sorun. Güveninizi ve gülüşünüzü geri kazanmak için bu önemli basamağı başka bir güne bırakmayın.Kemik kaybı erken yaşlanma ve ek diş kayıplarına neden olur.

Bir ya da daha fazla diş kaybı, ciddi fiziksel ve kozmetik sonuçlara neden olabilecek olaylar zincirini başlatabilir. En belirgin sonuç gülüşünüz dedir. Daha az belirgin olan ise çiğneme fonksiyonunda kayıp ve diş kaybından sonuçlanabilecek yeme bozukluğudur. Bunlar başlı başına ciddi sorunlar iken, olası daha büyük bir problem yüzeyin altında gizlidir : kemik kaybı.

Çene kemiğiniz dişlerin çiğneme hareketine gerek duyar, uyarılmak ve güçlü kalmak için.Aynı şekilde kullanılmayan kaslar da zamanla küçülür. Dişlerinizin ve yüz kemiklerinizin desteği olmadan yüzünüz erkenden yaşlanmış gibi görünmeye başlar.

İmplant yerleştirilmesi kemik kaybını önlemeye yardımcı olacaktır. Diş yerleştirme için geleneksel tedavi seçenekleri , kron-köprü ve tam ya da parsiyel protezler, diş kaybının kısa dönemli kozmetik problemini çözer , fakat kemik kaybını önlemek için hiçbir şey yapmaz. Kron-köprüye destek olarak hizmet etmesi için ayrıca 2 ya da daha fazla sağlıklı dişe ihtiyac vardır, bu dişler yüksek riskte bırakılır. Eğer orjinal destek diş kaybedilirse , daha çok daha çok sağlıklı diş destek olarak görev yapması için feda edilir. Bu sırada köprünün altında kemik kaybı devam eder. İmplantlar doğal dişler gibi , çiğneme kuvvetini çene kemiğine iletirler ki bu kemik kaybını azaltır. Bu nedenle birçok önde gelen dental organizasyonlar bugün dental implantları diş yerleştirmede standart olarak tanımlıyorlar. İmplantlarla sağlıklı dişler zarar görmez.

Sayfa İçeriği

İMPLANT

Kişinin ağız içerisinde çekilmiş diş boşluklarını yerleştirilen yapay diş köklerine verilen addır. Çene kemiğinde bir veya birkaç kişi eksik olduğu gibi bazen ve bütün dişler eksik olabilir. İmplantlar diş hekimliğinde doğal diş kökünün fonksiyonlu sağlamaya çalışan çok başarılı bir tedavi yöntemidir.

Tek diş eksikliğinde çekilmiş diş boşluğu yerine uygulanan implant sayesinde yandaki dişlerin kesilmesi ne gerek kalmaz. Ömür boyu kullanabileceğiniz sağlıklı bir diş kökü olarak size hizmet edecek olan implantlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0 549 347 43 47 den randevu alabilirsiniz.

Günümüzde İMPLANT klasik diş tedavilerine göre son derece avantajlı ve uzun ömürlü bir tedavi yöntemidir. Özellikle çiğneme fonksiyonu sağlaması ve eksik diş boşluklarını kapatması sayesinde hastaya kendi dişi gibi hizmet eder. iMPLANT üzerine yapılan diş kaplamaları yapıştırdıkları için kendi dişini üzerine yapılan diş kaplaması gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz. çiğneme sırasında hareket etmez ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplantların kullanım alanları tek bir eksikliğinde birden fazla diş eksikliğinde veya tam dişsizlik durumunda kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir