ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliği
Estetik Diş hekimliği

Gülüş tasarımı denildiğinde konuşma ve gülme anında görülen dişlerimiz, dudaklarımız, diş etlerimi ve ağzımızın bir bütün olarak görünümü söz konusudur. Bu bileşenler kendi aralarında bir denge sağlayabiliyor ise güzel bir gülümseme ve estetikten söz edilebilmekte. Konuyu diş estetiği uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan detaylı bir şekilde öğrendik. Bakalım neler var. Diş estetiği nedir, diş estetiğinde ortodonti, periodontoloji, diş kaplama, zirkonyum , empress diş kaplama, laminate veneer diş yapımının yeri. Diş estetiği fiyat aralıkları, İstanbul diş estetiği merkezi oldu mu, diş estetiği olan ünlüler kimler sorularınıza cevap bulacaksınız.
diş estetiği zirkonyum

Diş hekimleri olarak bizler dişlerin, diş etlerinin, dudakların birbirleriyle olan uyumlarını sağlayarak estetik diş tedavileri gerçekleştiriyoruz.
Sadece bembeyaz görünen dişler ile estetik tedavi mümkün değil tabi. dişer temiz ve beyaz olmasının yanı sıra düzgün bir dizilişe de sahip olmalıdır. Tebessümünüzü güzelleştiren unsurlar dudaklar, dişler, diş etiniz ve saydıklarımızın kendi aralarındaki dengeleridir diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ekledi.

Estetik diş hekimleri olarak bizler çalışmalarımızda dişlerin yanı sıra etrafında bulunan bileşenleri de dikkate almaktayız. Bu sayede dengeli bir gülümseme mümkün olabilmektedir.

Dişlerin Sıralanışı (Ortodonti)

diş dizilimi diş estetiği için en önemli unsurların başında gelir. Diş eğriliği tedavisi mümkün bir sorundur. Süt dişlerinin zamanından önce veya geç çekilmesi diş eğriliklerine neden olabilir. Ancak yaygın olarak diş eğriliği sorunu genetik bir mirastır. Anne veya babadan alınabildiği gibi ikinci derece akrabalardan da eğri diş mirası alınabilmektedir diyen diş hekimi Sertaç Kızılkaya diş eğriliklerinin diş teli ile vaya telsiz ortodonti yöntemleri kullanılarak düzeltilebildiğini söyledi.

Diş hekimliğinde yanlış bilinen o kadar çok konu var ki diyen Kızılkaya eğri dişlerin her yaşta düzeltilebildiğini vurguladı. Günümüzde artık diş eğriliği tedavisinde tel takmak zorunda olmadığımızı da anlatan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya telsiz ortodonti olarak bilinen şeffaf plaklar ile ortodonti hakkında bilgi alabileceğinizi vurgulamak isteriz.

Pembe Estetik Nedir? (Periodontoloji)

Gülümseme dizaynı için dikkat edilmesi gereken işlemlerden birisi de dişlerin diş eti ile birleştiği alanda oluşan kavislerin doğru konumlanmasıdır.Bu sayede elde edilebilen uyum güzel bir görüntü için vazgeçilmezdir.

Diş Eti Sağlığı ve Rengi

Beyaz diş ile pembe diş etinin birlikte bir düzen ve simetri sağlaması beklenir. Diş ile diş etinin birleştiği alanlardaki kavisler ve dişler arasında oluşan papil çıkıntıları simetrik ve sağlıklı bir görünüm sağlamaktadır. Diş etinin kızarık ve şiş olması sadece sağlık bakımından değil estetik bakımdan da önemli bir sorun teşkil etmektedir. Diş hekimi olarak bizler diş etleri  için estetik operasyonlar gerçekleştirmekte ve onların daha simetrik ve orantılı görünmelerini sağlamaktayız.
Diş eti renginin pembe olması gerekir iken daha koyu görünmesi pigmentlerin fazlalığı ve koyuluğu ile ilgilidir.  renkte doğallık beklenir. Diş etlerinde sağlıklı bir görünümün yanı sıra dişlerin aralarında ve diş boyun bölgelerinde simetri, pembe estetiğin elde edilmesi için büyük önem taşır.

Eski Diş Kaplama Ne Zaman Değişmeli?

Kaplama Diş Çürür mü?

Estetik Kaplamalar Zirkonyum ve Lamine Farkları!

DSD Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Ayrıca gülümseme sırasında görülen diş eti miktarı da gülüş estetiği nin önemli bileşenlerinden bir tanesidir. Bu nedenle gülüş tasarımı yapılırken sadece fotoğraflar ile değil video görüntüleri üzerinde ve çalışma yapılmaktadır. Ağızda gülümseme sırasında görülen diş, dişeti ve dudak hareketleri için ideal bir plan elde edilmeye çalışılır.

Diş eti renginin koyuluğu da ideal bir gülümseme ve pembe beyaz dengesini bozan sorunlardan bir tanesidir. Diş hekimi olarak b renk pigmentlerini ortadan kaldıra bilmekteyiz. Bu sayede istenilen diş eti estetiği de ağlamaktadır.

asıl mı? Basit bir müdahale ile. Elektro-koter veya lazer yardımı ile diş etine şekil vermek ve diş eti pigmentlerinii ortadan kaldırmak mümkün. Her iki yöntem de son derece güvenilir ve başarılıdır.

Dişler üzerinde yapılacak değişiklikler dişlerim boyutları renkleri ve sıralanışları ile ilgilidir Bu amaçla dişlere lamina uygulaması ve yani tam seramik kaplamalar önerilebilir. Bazen küçük simetri sorunlarında bonding uygulaması hızlı ve pratik çözüm olabilir.

diş estetiği uygulamalarında zirkonyum diş kaplama ve porselen diş kaplama
Diş estetiği uygulamalarında zirkonyum diş kaplama ve porselen diş kaplama

 

Diş Boyları Nasıl Olmalı?

Dişin uzun olması da kısa olması da estetik anlamda sorun yaratır. Dişlek bir görünüm rahatsız edicidir. Bunu tam tersi konuşurken görünmeye dişler de karanlık bir ağız içi demektir. Ne çok uzun ne de çok kısa dengeli bir uzunluk son derece önemlidir.

Gülüş Tasarımı ne kadar Sürer?

Gülüş tasarımı planladıktan sonra yapılacak işlemlere göre süre bir hafta ile 6 ay arasında değişebilir diş eti operasyonları gerektiğinde sürünün uzadığını biliyoruz bazen de sadece bonding uygulaması ile tek seansta bir tanem gülüş tasarımı uygulamaları olabilmektedir. Dudak hareketleri ile ilgili diş eti gülümsemesi var ise botoks uygulaması sayesinde bu sorunun ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.
Her kişi için farklı bileşenlerin olması kişiye özgü gülüş tasarımı yapılmasına neden olur. Bu nedenle gülüş tasarımı fiyatları hakkında bir şey söylemek mümkün olamamaktadır. Diş beyazlatma fiyatı, diş eti estetiği fiyatı, diş kaplama fiyatları hatta bazen implant fiyatları uygulanacak estetik diş tedavisinin toplam maliyetini belirler.
Sizin için en iyi tedavi planını öğrenebilmeniz için diş hekimi muayenesi olmanız gerekmektedir. Belki sadece bonding uygulama fiyatı ile bütün estetik diş tedavisi ihtiyacını giderilebilecek belki de birçok tedavinin uygulanması ile daha uzun ve yüksek fiyatlı tedavi ihtiyacı tespit edilecektir.

Bu yazıda sırası ile dişlerde ortaya çıkabilecek sorunlar ve bunların çözümleri konusunda hangi tür yaklaşımlar sergilendiğini paylaşmak istiyorum. Tabii ki klinikte her hasta için farklı tedavi önerileri olacaktır. Örneğin diş renklenmesi olan bir kişi aynı zamanda eğri dişlerden de şikayetçi ise ona uygulanacak tedavi yöntemi ile dişleri eğri ve kırık olan bir kişiye uygulanacak tedavi yöntemi farklılıklar gösterecektir. Yazıda genel olarak tavsiye edilen yaklaşımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemi için diş kliniğimizden ücretsiz randevu alarakmuayene olmanız gerekmektedir.

 • RENKLENME
 • ÇÜRÜK
 • KIRIK
 • ÇATLAK
 • ARALIKLI OLMASI
 • ÖN DİŞLERİN EĞRİ OLMASI
 • EKSİK DİŞ OLMASI

Estetik diş hekimliği zirkonyum empress diş implant diş kaplamalar 2019 diş tedavi ücretleri hakkında bilgi almak için muayene olmanız gerekmektedir. Genel bir fiyat bilgisi için tek dişe bin lira demek mümkündür.

Klinikte Uygulanan Diş Tedavileri

 • Protez
 • Köprü
 • Zirkonyum
 • İmplant
 • Diş çekimi
 • Panaromik röntgen
 • Diş röntgeni
 • Laminate veneer
 • Diş beyazlatma
 • Yirmi yaş diş çekimi ve cerrahisi
 • Kuron
 • Diş eti estetiği
 • Lazer dolgu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir